B2B Bayi Yönetim Sistemi

Yeni BDDK ve BKM Yönetmeliğine uygun olarak Argede Bilişim Teknolojileri tarafından geliştirilen Bayi Yönetim Sistemi ile bayi yönetim sistemleri tarafında ilgili kurumlarca yapılacak yeni düzenlemelerin tamamı sisteme entegre edilmiştir. Hazırladığımız yeni Bayi Yönetim Sistemi Yazılımımızla birlikte firma-bayi arasındaki iletişimin artırılması ve bayi-firma arasındaki işlemlerin yasal düzeyde gerçekleşmesi %100 başarıyla sağlanmaktadır.

Argede Bilişim Teknolojileri olarak firmanızın ilgili yönetmelik devreye girdiğinde mağdur olmaması için yeni Bayi Yönetim Sistemimizi firmanızın hizmetine sunuyoruz.

Bayi Yönetim Sisteminin Genel Modül Yapısı
1. Bayi Modülü
2. Sipariş Modülü
3. Ödeme Modülü
4. İade-İptal Modülü
5. Cari Hesap Modülü
6. Rapor Modülü
7. Bayi XML Entegrasyon Modülü
8. Kullanıcı ve Rol Yetkilendirme Modülü
9. İskonto Modülü
10. Kargo Modülü
11. Ürün Yönetimi
12. Gelişmiş Sanal Pos Modülü
13. Bayi Kampanya Modülü
14. Mobil Uygulama Eklentisi

1. B2B Bayi Modülü
Bayilerin sisteme kayıt altına alınmasını sağlayan modüldür. Bayilerin cari bilgilerini görebilecekleri hesap hareketlerini takip edebileceği bir yapı ile firma ve bayileri arasındaki sistematik kurumsallığın yapılanmasını sağlamaktadır. Projenin bayilerini kayıt ederek , firmaya belli iskontolar yada iskonto gruplarına atanması ile kendilerine tanımlanan iskonto oranları üzerinden satın alma yapmasını sağlamaktadır. Bayilerin hesap hareketlerinin gösterildiği modülde ayrıca bayilerin sipariş durumlarını , sipariş hareketlerini ve iade ettikleri işlemlerini takip edebildikleri bir yapı oluşturulmuştur. Ayrıca sistem üzerinden çek, havale, açık hesap ödeme durumları ve anlık cari işlemleri görüntülenebilmekte, analiz edilebilmektedir.

2. B2B Sipariş Modülü
Bayilerin sipariş hareketlerini sorgulama ekranıdır. Sipariş detaylarını ve siparişlerinin durumunu görebilecekleri bir modül yapısıdır. Siparişlerin kargo da mı , faturası kesilmiş mi, siparişin tüm durumlarını görüntüleyebilir olduğu yapılanmadır. Sipariş detaylarına giriş yapılarak siparişi verdiği ürünler, ürüne ne kadar ödediğini görüntüleyebileceği ve iptal-iade işlemlerini gerçekleştirebileceği bölümdür. Burada ilgili bedeller ilgili cari işlem sırasına göre ilgili hesaplara aktarılmaktadır. Bu ekranlar firma tarafında daha detaylı olmakla birlikte bayi ekranlarıyla ortak çalışmaktadır. Sipariş öncesi ve sonrasında tüm işlemlerin sistem üzerinden yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

3. B2B Ödeme Modülü
Bayilerin ödemelerini gerçekleştirebildiği modüldür. Bayiler 18 farklı kurda tanımlanabilen ürünler arasından sepetine eklediği ürünleri havale-eft, kredi kartı (Taksitli-Tek çekim opsiyonlarıyla), çek ve yönetim tarafından kendine özel tanımlanmış esnek hesap üzerinden ödemelerini gerçekleştirebildikleri bir modüldür. Özellikle bu alanda kullanıcı dostu tasarlanan ara yüzlerle herkesin kolaylıkla sisteme giriş yaparak ödemesini yapabilmesi büyük kolaylık sağlamaktadır.

4. B2B İade - İptal Modülü
Bayilerin müşterilerine satacağı ürünlerden kusurlu olanları iade etmelerini sağlayan modüldür. İade talebinde bulunan bayi firma tarafından geri iadesi yapılması şeklindeki başvurusunu onayladıktan sonra belirtilen hesaba sipariş tutarı kadar ödemeyi iade edilmektedir. İptal kısmı da iade ile benzer yapıda çalışmaktadır. Böylece bayiler firmayı aramak yerine sistem üzerinden otomatik olarak iade-iptal işlemi sürecini başlatıp sonlandırabilmektedirler.

5. B2B Cari Hesap Modülü
Bayilerin hesap modülü ile hesap hareketlerini görebilecekleri modüldür. Bayiler çek, havale-eft, esnek açık hesap veya kredi kartı ile yaptıkları ödemeleri talepte bulundukları iade-iptalleri görüntüleyip ekstresini alabilmektedirler. Cari hesaplarının hareketlerinde makbuz gösterimi ve çıktısını alabilmeleri için gerekli güncellemeler gerçekleştirilmiştir. Firma ve bayileri kendi muhasebe tarafında karşılaştırma yaparak daha düzenli bir şekilde hesap dökümü alabilmektedirler.

6. B2B Rapor Modülü
Rapor modülünde bayiler, ürünler veya siparişler gibi başlıklada çeşitli raporlar alınabilen bir modüldür. Firma bayilerin satış durumlarının tamamının analizini alabilir. Ürünlerinden hangisinin en çok hangisinin en az satıldığını görüntüleyerek bu konuda stok durumları hakkında geniş bir bilgiye sahip olmaktadırlar. Gelen siparişler arasından hangi bayilerden en fazla sipariş alındığının görüntülemesi, bayileri ile olan iskonto oranlarını da kolay bir biçimde filtreleyerek rapor alabilmekte, bayinin firmasından ne kadarlık ürünü ne zaman aldığını izleyerek kendi içinde satış durumunu görüntüleyebilir, bayinin siparişlerinin en fazla yoğun olduğu zaman dilimini görüntüleyerek ilerleyen zaman da hangi üründen daha fazla sipariş alıp alamayacağını belirleyebilmektedir.

7. B2B Bayi XML Entegrasyon Modülü
Bayiler ürün tedarikinde bulunduğu firmadan XML modülünün aktif edilmesiyle birlikte kendi e-ticaret sitelerinde yada web sitelerinde ürünleri yayınlayarak satış yapma imkanına sahip olabilmektedirler.

8. B2B Kullanıcı ve Rol Yetkilendirme Modülü
Yönetim panelinde kritik muhasebe uygulamalarının olması dolayısıyla sistemi kullanan yöneticilerin bayilik sistemi içerisinde hangi alanları faal halde görebileceği ve hangi işlemleri gerçekleştirebileceği detaylı bir rol yetkilendirme sistemi içerisinde yönetilmektedir.

9. B2B İskonto Modülü
İskonto modülü yöneticilerin iskonto oranlarını oluşturabilecekleri alan olmakla birlikte üzerinde yoğun çalışılan bir modüldür. Bu modül içerisinde farklı fiyat listeleri oluşturabilmekle birlikte bayi bazlı indirim sağlamanın mümkün olabilmesi için satış koşulu oluşturmakta mümkündür.

10. B2B Kargo Modülü
Kargoların tanımlanması, ürünlerin kargolanması ve sipariş esnasında ne kadarlık bir maliyet oluştuğunun hesaplanmasını sağlayan genel modüler yapıdır. Kargo firmalarıyla yapılacak ikili anlaşmalarla birlikte ilerleyen safhalarda kargo firmalarının web servisleri kullanılarak ürünlerin nerede olduklarıyla alakalı bilgiler de anlık olarak sistemden sorgulanabilecektir.

11. B2B Ürün Yönetimi
Firmanın bayilerine satışını gerçekleştireceği ürünlerin tanımlandığı, ürün hakkında detaylı bilgilerin girildiği, görsellerinin yüklendiği ve yayına alınarak daha güncellemelerinin yapılabildiği modüldür.

12. B2B Gelişmiş Sanal Pos Modülü
Bayilerin ödemelerini yapabilmeleri için yasal düzenlemelere göre optimize edilen ve ayarlamaların yapılabildiği modüldür. Mevcut B2B yazılımı üzerinden 12 banka üzerinden (3D Secure) ödeme peşit ve taksitli satış yapılabilmektedir.

13. B2B Bayi Kampanya Modülü
Firmalar bu modül içerisinde ürünlerin satışını artırmak için yeni ve süreli kampanyalar oluşturarak bunlara kotalar koyabilmektedir. Ayrıca bayi gruplarına özel bundle ürünler oluşturarak aynı ürünleri tekrardan girmeye gerek kalmadan yine kotalı olarak satabilmekte ve bundle ürünlerin stokları otomatik olarak sistemden düşmektedir. Oldukça geniş düşünülmüş bir modül olan kampanya modülünde yapmak isteyipte yapamayacağınız bir şey yok.

14. B2B Mobil Uygulama Eklentisi
Siz de akıp giden bir bayilik sistemi içerisindeki hareketlerden anlık olarak haberdar olmak istemez misiniz? Bayilik sistemine özel hazırladığımız mobil uygulama ile cep telefonunuz yada tabletiniz üzerinden günlük, haftalık ve aylık analizleri anlık olarak alabileceksiniz.

Argede Bilişim Teknolojileri proje ekibi tarafından hazırlanan Yeni BDDK ve BKM Yönetmeliğine uygun Bayi Yönetim Sistemi'ni sizler de görmek, test etmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Sunum İsteyin
Sunum İsteyin

Aklınızdaki projeyle ilgili sunum isteyin ve ne yapacağınıza daha kolay karar verin.

Sunum İsteyin

Destek Talebi
Destek Talebi

Ürünlerimizle ile alakalı bilgi ve teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Oturum Aç

Staj ve Kariyer
Staj ve Kariyer

Çeşitli departmanlardaki ihtiyaçlarımız için başvurun, siz de ekibimizden biri olun.

Dosya Yükleyin